Ekipa do Conana na GURPSie

Ave!

Czas poukładać klocki, które spasują się w team do Conana. Na najbliższym wyjeździe prowadzę B&B, ale kolejny to już będzie tylko Conan. Nie chcę nikogo zmuszać do przebrnięcia przez cały podręcznik GURPS:character set, bo to aż 350 stron, niemal w całości poświęconych tworzeniu bohatera. Na początku taki nawał treści może tylko kogoś zniechęcić. Ja jestem już na etapie filtrowania zawartości – czytam i nie widzę tych przewag, które odnoszą się do futurów czy są mało użyteczne. By tak się stało musiałem jednak kilka razy podręcznik przejrzeć, czytając obszerne fragmenty. Dlatego mam inny pomysł, zresztą sugerowany przez autorów – przygotuję templatesy czyli gotowe kalki bohaterów różnych funkcji. Każdy sobie coś wybierze, potem w miarę upływu czasu i oswajania się z czytanym w międzyczasie podręcznikiem podstawowym, będzie można zrobić sobie postać samemu. Oczywiście korzystając z całego dobrodziejstwa character seta 🙂 Póki co wolałbym jednak uniknąć niekończącego się wyszarpywania podręcznika przez kilka osób, i to w dniu wyjazdu. Jak mechanika GURPSa się spodoba i przyjmie to i bohaterowie i mechanika będą w detalach. Reasumując – na początek gramy na mechanice w wersji skróconej – czyli LITE.

Potrzebny będzie dobry ranger, wojownik (fajnie by był połączony z żeglarzem), złodziej, ktoś w stylu mędrca-szlachcica.
W rdzennym teamie jest was 4 – Kevin, Araven, Botor i Rizzen. Rozdzielcie między siebie te funkcje i będzie piknie.

Informacje o mrufon

Ich komme aus Russland und liebe Kiefer.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ekipa do Conana na GURPSie

 1. Niezaleznie od wyjazdu kolejnego, skrobnij proszę maila dotyczącego wyjazdu 12-14 października i dogadajmy kto co i kiedy prowadzi. Jak mam prowadzić to muszę się przygotować, jak mam grać na nowej mechanice – też. Zostało niewiele czasu: ten weekend pracuję, podobnie 29.09 i 06.10, i nie będę miał za to okazji na wybranie wolnych dni w tygodniu. Na dokładkę tak się poskładało, że na wyjazd będę wyruszał już 9.10 (przez Pragę) i będę raczej bez kompa. Więc czasu mam niewiele. Chyba, ze mam wyluzować, bo na wyjeździe tylko sobie pogram w B&B – wówczas luz, już nie marudzę i wszystko mi pasi 🙂

 2. mrufon pisze:

  Ja prowadzę BB, Kevin BB, Tomek – nie wiem, ale nie SF (obiecał). Karp – co uważasz. Póki co, wszystko leci z mojej strony i Keva na SW.

 3. Rozumiem, że Ty nie prowadzisz w tym czasie co Kevin (bo chcesz u niego grać), zatem ja nie prowadzę w tym czasie co Smartfox. A moze ktoś prowadzi przez cały wyjazd? Bo do B&B ma już postać, a w AotAC też chętnie bym połupał. Cholera, wychodzi na to, ze wyjazd na starcie za krótki 🙂

 4. mrufon pisze:

  Ja muszę zagrać w BB. Już się wpisałem u Keva. Jak się reszta graczy rozłoży – nie mam pojęcia.

 5. Helloł, skrob maila do całej ekipy.
  Ja prowadzę w piatek Krzyżowca (SW) wstępnie zapisałs się do mnie Smartfox i Kamil.
  Smartfox prowadzi w sobotę CotAC zapisałem się do niego ja i Kamil, a Kevin jest tego bliski 🙂
  Zastanawiam się jeszcze czy nie dopłacić za nocleg i nie wziąć trzeciego pokoju. Mamy wówczas pewność, że jesteśmy sami i nikt nie zawraca nam gitary, no i – co mniej istotne – na jedną łazienke przypada max trzy osoby. Koszt to pewnie jakieś 120zł na ośmiu, czyli po 15zł. Warto?

  • Tomek pisze:

   Witam. Bierzmy 3 pokoje na wyjazd 12-14 października. Ja czyli Araven chętnie zagram w Krzyżowca i u Smartfoxa też CotAC cokolwiek to jest, ale też w BB bym zagrał to nie wiem jak ja to zrobię… Z innej bajki poczytalem nieco Conana na Gurpsie pzrednia sprawa, na kolana mnie rzucił sposób toczenia masowych potyczek wojsk, no wszyscy na kolana jak dla mnie.

 6. Crusaders of the Amber Coast 🙂
  Też tak mam, że wyjazd jeszcze przed spotkaniem wyglada na zbyt krótki 🙂
  Na chwilę obecną plan jest taki:
  Piątek:
  karp (MG) Krzyzowiec: Smartfox, Kamil
  Kevin lub Mrufon (MG) B&B:

  Sobota
  Smartfox MG (CotAC): karp, Kamil
  Mrufon lub Kevin (MG) B&B:

  Kopiować, wklejać i dopisywać siebie.

  Co do trzech pokoi, rozmawiałem z Kamilem, jest za, podobnie Kevin i teraz Tomek (Araven) – czyli razem ze mną cztery osoby – poczekajmy na opinię reszty, jak będą „za” to tyrknę i zamówię trzeci pokoik.

 7. Poprawka, Mrufon prowadzi cały wyjazd, Kevin ma wolne 🙂
  Piątek
  karp (MG) Krzyzowiec: Smartfox, Kamil
  Mrufon (MG) B&B:

  Sobota
  Smartfox MG (CotAC): karp, Kamil
  Mrufon (MG) B&B:

  • smartfoxrtfox pisze:

   Jechałby jeszcze mój kumpel. Ze względu na obowiązki zawodowe moglibyśmy być najwcześniej koło 17.00 w piątek. Mam nadzieję, że to nie jest wielki problem. Co do Crusader of the Amber Coast (Tomku, czasy krucjaty północnej, Zakon Kawalerów Mieczowych + Krzyżacki, Prusowie, Jaćwingowie, Litwini, Łatgalowie, sporo magii, w domyśle chciałbym taki klimat jak w „Robin of Sherwood”, gracze wcielają się głównie w rycerzy Zakonu KAwalerów Mieczowych, ale są też inne opcje), to bardzo bym prosił, by choć troszeczkę poczytać o tych czasach (nawet na Wiki). Wtedy nie będziecie zupełnie zieloni i sporo rzeczy będzie dla Was łatwiejszych. Mechanika: BRP (czyli w zasadzie ta z ZC, ale z nieco bardziej rozbudowanymi zasadami walki).

 8. mrufon pisze:

  Ja prowadzę dwa rozdania w BB. Przemyślałem to, chcę pociągnąć dwa scenary, które mam do BB na SW. Potem już polecę Conana na GURPSie 😀
  Co do pokoju – wchodzę.

  • Tomek pisze:

   Spoko kumam te w miarę te klimaty, czytałem nieco książek z tamtego okresu, mam nawet krucjaty bałtyckie i kilka innych. Mam nadzieję, że można grać inną nacją niż niemiecka i gramy jeszcze nim nastąpiło połączenie kawalerów mieczowych z krzyżakami, czy już po ich połączeniu? W piątek ja czyli Araven gram w Krzyżowca a w sobotę Kawalera mieczowego albo inną dozwoloną postać, pruskiego albo jacwińskiego lub litewskiego wojownika plemennego albo kapłana pewnie nie można?

   • smartfox pisze:

    Kampania obejmuje motyw połączenia się zakonów, więc zaczyna przed a konkretnie w 1234 roku. Co do innych nacji, można, tyle że to może trochę utrudnić. Domyślnie jest dla rycerzy (knechtów) zakonnych.

    Teoretycznie wszystko można z tych co wymieniłeś, ale zamkniesz sobie niektóre opcje fabularne lub przynajmniej ograniczysz.

 9. Trzeci pokój zamówiony. Noclegi po 35zł od głowy, za wakat nie płacimy.
  Aktualizacja planu gry:
  Piątek
  karp (MG) Krzyżowiec: Smartfox, Kamil, Araven
  Mrufon (MG) B&B: Kevin,

  Sobota
  Smartfox MG (CotAC): karp, Kamil, Araven
  Mrufon (MG) B&B:

  Dopisywać się ludziska.

 10. mrufon pisze:

  Do Krzyżowca pewnie dojdzie jeszcze kolega Smartfoxa. Do mnie ludziska z naszej ekipy – Rizzen i Botor.

 11. Kevin wspominał, że zastanawia się nad CotAC.

  No i pytanko do Smartfoxa i Aravena – od której dysponujecie czasem w piątek? Im wcześniej zaczniemy, tym lepiej.

 12. mrufon pisze:

  Z tego co ja wiem Kevin chce zagrać dwa scenary do BB. To wiadomość z wczoraj. Chyba, że zmienił zdanie.

 13. Nie, wychodzi na to że Ty masz najnowsze info i zostaje:

  Piątek
  karp (MG) Krzyżowiec: Smartfox, Kamil, Araven
  Mrufon (MG) B&B: Kevin, Rizzen i Botor

  Sobota
  Smartfox MG (CotAC): karp, Kamil, Araven
  Mrufon (MG) B&B: Kevin, Rizzen i Botor

  Pozostaje kwestia kumpla Smartfoxa, bo nie wiem, czy nie grał już u Tomka w CotAC.

 14. mrufon pisze:

  No to chuopaki sobie już to dogadają we własnym sosie. Mi tam egal.

 15. Mnie pasuje, nie odzywałem się bo byłem na urlopie.
  Ze spraw organizacyjnych to o której w piątek się spotykamy?
  Jeśli od 17 to mi pasuje, nie musiałbym brać wolnego dnia…

 16. Smartfox, Araven, o ktorej jesteście wolni w piątek? Mi w zasadzie wszystko jedno – choć im szybciej zaczniemy, tym dłuzej pogramy. Mam dzień wolny, ale Kamil dopytywał mnie czy ma sobie poukladać życie tak, żebyśmy wyjeżdżali z Wrocka np o 12, czy 16? Nie ma sensu wyrywać sie wczesnie, a potem czekać na jednego gracza, ale jesli wszyscy mogliby wyrwać się szybciej byłoby git.

  Smartfox – u kogo gra Twój kumpel? Tak jak sugerował Mrufon, czy w B&B? Wpisz go pliz.

  No i pozostaje kwestia jedzenia – wspólne zakupy, czy każdy sobie rzepkę skrobie..,

  • Tomek pisze:

   Mówimy o piątku 12 października oczywiście, Smartfox cos pisał, że może byc od 17 z Kolegą, my zwykle jedziemy w trzech jednym autem, też myślę że koło 16 najszybciej, ale ja mogę wcześniej jak chłopaki z Wrocka i Katów Wrocławskich też. Zakupy każda ekipa robiła dla siebie, mam pytanie czy mogę zagrać moja postacią z BB w Krzyżowca czy zrobić mam nową ew. ile punktów? Postac z BB ma chyba 31 punktów i by robiła za krzyżowca ze Skandynawii, albo dowolnego innego.

 17. Jedziemy z Kamilem z Wrocka samochodem, jak ktoś chce sie zabrać wcześniej nie ma problemu (auto pojemne jest 🙂 ). Natomiast jeśli Smartfox będzie dopiero o 17 to chyba nie ma sensu się śpieszyć, bo gramy w jednej ekipie.

  Postać nowa. Nie ukrywam, że nadal testuję nowe zawady i przewagi, które mogą mieć wpływ także na karty postaci. Do tego są małe różnice jeśli chodzi o broń. Standardowe 15 punktów na postać (+darmowa przewaga za człowieka) ale na zasadach Przeznaczeni do wielkości. Opłaca sie grać drużynowo, bo „w kupie siła”, natomiast pojedyncze rajdy wymagać będą szczęścia na kościach 🙂
  Grającym u mnie na tydzień przed wyjazdem wyślę pliki potrzebne do zrobienia postaci.

 18. Maila do Smartfoxa mam, Araven możesz podać swojego? W drużynie macie templariusza-czarodzieja, dajcie znać kim gracie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s