GURPS vs BRP

Ciekawe czy to starcie w wadze ciężkiej miałoby szansę przyciągnąć tylu widzów co pojedynki Andriu na licznych galach 🙂

Myślę, że najłatwiej byłoby nam podjąć właściwą decyzję gdybyśmy zorganizowali duży, łikendowy wyjazd, na którym zagralibyśmy Conana na jednej i drugiej mechanice. Mielibyśmy świeże spojrzenie, co pozwoliłoby sensownie wybrać. Zróbmy scenariusze wielopłaszczyznowe, w których można będzie przetestować wszystko – walkę, skakanie, wspinaczkę, magię, pościgi, pułapki, relacje interpersonalne (reakcja, przekonywanie, zastraszanie). Temat wyboru wiodącej mechaniki trzeba szybko zamknąć, bo od stycznia jako drugi system (do Conana BRP lub GURPS) wchodzi The One Ring.

Informacje o mrufon

Ich komme aus Russland und liebe Kiefer.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „GURPS vs BRP

 1. Ale będą różne przygody czy dwa razy ta sama, żeby lepiej ocenić mechanikę?
  Oczywiście ważna jest powtarzalność prób ale są jakieś granice… 😛

 2. mrufon pisze:

  Nie no, scenariusze będą różne. Sprawdzimy tylko te same działania – walka, wypytywanie, zastraszanie, ewolucje akrobatyczne, etc. Choć ostatnio skłaniam się mocno ku BRP.

  • Tomek pisze:

   Melduje, że poczytałem ostatnio mechanikę BRP. No BRP rządzi jak dla mnie. Proponuję robić postaci do Conana wg schematu Smartfoxa z Lisiej Nory. Jest tam wszystko (tzn. w Lisiej Norze) co trzeba na początek, Rasy ich opisy i bonusy, pasujące do Conana profesje, tabele uzbrojenia. Na początek 325 punktów dla opcji Heroic + punkty z Inteligencji + punkty za ew. dodatkowy wiek. Ja sobie testowo tworze postac wg. schematu Smartfoxa na wszystkie 7 cech rzucamy 2k6 + 6, pasuje to do opcji Heroic, generalnie jestem za trzymaniem sie opcji Smartfoksa, HP sa tam liczone dla Bohaterów jako suma Siz i Kon, normalne stwory mają HP = Kondycji, ew. zmodyfikowanej o rozmiar. GURPS tez fajny, ale BRP lepsze wg mnie.

 3. mrufon pisze:

  Czyli kolejna osoba skłania się ku BRP. Chyba kwestię decyzji mamy z głowy 🙂 Ja rzucałem postać swymi małymi, czarnymi kostkami. Wyszło mi wszystko niemal na 16, dwie niższe wartości – 14 i 15…

  • Tomek pisze:

   Ja zaś im więcej czytam o BRP tym bardziej mi się podoba. Zrobiłem postać za 325 punktów na umiejki profesyjne wg zasad Smartfoksa z Lisiej Nory. Maksymalna umieka na 75% ze wszystkimi bonusami. Fajna wyszła. BRP ma dużo bardziej Conanowski klimat niż SW, zwłaszcza ze stosowaniem stref trafienia w rózne lokacje, czad po prostu.

 4. mrufon pisze:

  Ja już mam gotowego zabójcę 🙂
  musimy ustalić pewne ramy – stosowane opcje z całej ich masy w podstawce. Ja optuję za paroma, ale szczegóły na wyjeździe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s