Common Magic

Ave!

Obiecałem coś skrobnąć o magii Legend. Zaczynam powoli tę magię odczuwać 😉
A poważnie magia dzieli się na 3 typy Sztuki: Common Magic, Divine Magic i Sorcery. O DM i S napiszę później, teraz skupię się na pierwszej – Common Magic. Jak nazwa sugeruje (i słusznie) jest to najbardziej trywialna forma operowania energią magiczną. Obejmuje najsłabsze i najmniej skomplikowane zaklęcia. Nie ujmuje jej to jednak użyteczności. Przeciwnie – są tu proste ale i niezwykle przydatne czary.

Walutą, którą płaci się za rzucanie czarów są Punkty Magii, wywodzące się z POW, ich liczba odpowiada wartości cechy. Inna wielkość opisująca czary to tzw. Magnitude – czyli coś jak poziom, wielkość, ważność. Koszt czaru to 1 PM za 1 punkt Magnitude. W aspekcie Magnitude są dwie pule czarów – progresywne i stałe. Stałe mają określony M i nic z nimi się nie robi, a progresywne można „rasować” poprzez uczenie się wariantów tych samych czarów o wyższej wartości Magnitude. Czyli pałerniejszych kurz gesagt. Możesz raise’ować czar do wielkości M odpowiadającej twej INT/3 zaokrąglając w górę. Czyli z INTem 14 możesz mieć czar konkretny o M nie większym niż 5.

Nie znalazłem informacji ile czarów łyka się na starcie, ale przyjąć konkretne założenie to w Legendach pestka – wszak tu bez przerwy sugerują używanie  komon sensa 🙂 – np. 2 lub 3 na starcie to moim zdaniem dobra ilość. Do negocjacji.

Jakie czary zasilają tę pulę? Proste, pomagające w walce (zwiększające skill i rany), ułatwiające skradanie, polowanie i inne czynności, podnoszące lekko cechy. Czary jak widać UŻYTKOWE, bez fajerwerków wizardrycznych, ale niezwykle przez to przydatne. Już widzę dla siebie świetny kombos postaci zabójcy i maga z dodatkową umiejętnością Common Magic. To da niezłą przewagę zabójcy podczas nocnej zmiany.

Aha – czy czar „wejdzie” trzeba sprawdzić testem Common Magic. Po prostu i tyle. Proste, nie? Znów Legenda mnie zaskoczyła. Jutro o Divine Magic. Papa, idę poczytać o Cyprze w trakcie Wojny Peloponeskiej 😉

Informacje o mrufon

Ich komme aus Russland und liebe Kiefer.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s