Na koniec – SORCERY

AVE!

Strasznie rozbił mi się ten opis mechaniki i magii w LEGENDach. Trochę to było zamierzone bo dzięki temu mogłem zagęścić wpisy 😉 Nadszedł jednak czas na zamknięcie tego rozdziału – opisem Sorcery.

Ostatni sposób uprawiania magii, według autorów najbardziej szlachetny i wymagający, bo rzeczywistość jest kształtowana dzięki umiejętnościom maga, bez wsparcia sprzyjających bogów. Mamy tu dwie zaangażowane umiejętności: Lore (Sorcery) albo samo Sorcery (nie pomnę) oraz Manipulation. Sorcery determinuje szansę na rzucenie czaru – jest to procentowy skill. Manipulation to już fantastyczna umiejętność operowania wszystkimi parametrami konkretnego czaru – zwiększając koszt czaru możemy zwiększyć jego zasięg, ilość osób nim objętych, rany, uzyskiwane bonusy. Czar w wersji podstawowej kosztuje 1 punkt mocy (PM=POW) i jest słabiuteńki. Za modyfikację każdego aspektu płaci się kolejny punkt. Czyli za zwiększony zasięg +1, obrażenia +1. Standardowa cena + 3 wzmocnione parametry to koszt 1+3=4 PM. Ile punktów możemy dodatkowo wydać? Tyle ile mamy dziesiątek w skillu Manipulation. Jeśli Manipulation wynosi 65% to dysponuje się 6 punktami do enhansowania czarów. To daje spore możliwości, czary nie są usztywnione w swej formule. To bardzo rozsądne rozwiązanie.

To tyle jeśli chodzi na razie o opisy LEGEND – biorę z nimi rozwód. Pocieszę was jednak – do czasu aż Angielczycy przyślą mi zamówione Arms of Legend i Monsters of Legend 🙂

Informacje o mrufon

Ich komme aus Russland und liebe Kiefer.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s