Necromantic Arts

Ave!

Nabyłem ostatnio schodzący z erpegowej sceny produkt ze stajni Runequesta, pod wymownym tytułem „Necromantic Arts”. Brzmi fajowo, oczekiwania miałem duże. Od razu odpowiem, że po przeczytaniu zostały w pełni zaspokojone.

W pierwszym rozdziale znajdujemy obszerny opis miodnych charakterów mniej lub bardziej luźno związanych z nekromancją i trupami: hiena cmentarna, rabuś grobów, nekromanta, badacz zwłok (coś jak coroner), nekromanta właściwy, strażnik grobów i jakieś jeszcze profesje rzucające czary, nazw nie pamiętam. Sporo tego i bardzo zróżnicowane.

Dalej mamy opis nowych umiejętności związanych z operowaniem magią czarnoksięską – Divine necromancy i Sorcery (necromancy) i jakieś jeszcze nie związane bezpośrednio z rzucaniem zaklęć. Do tego sporo nowych czarów – i do magii pochodzącej od bogów jak i dla naturszczyków (sorcery). Jest parę naprawdę miodnych, np. „Pogrzebanie żywcem” 🙂

Następny rozdział to parę template’ów – gotowi bohaterowie bardzo drobiazgowo rozpisani. Przedstawiciele różnych profesji z cechami, czarami, ekwipunkiem, zarysem psychologicznym i motywacjami. Kompletne gotowce.

Jest i rarytas – perła numeru! Zasady szaleństwa i grozy! Fajnie, przystępnie i na kilka stron opisane sposoby rozstrzygania takich sytuacji. W momencie kiedy dochodzi do styku z grozą (czy to upostaciowioną czy sytuacyjną) realizuje się standardowy contest (znany nam z Legend – z combat manouevres) – test przeciwstawny Persistence bohatera vs Groza stwora (sytuacji). Każdy stwór ma w punktach podaną grozę – np. elf 10, smok 150. Efekty mogą być 4 – brak skutków, lekki straszek z minusami do walki i obrony, strach większy (nie podam angielsko brzmiących właściwych terminów bo nie pamiętam, piszę poza domem) paraliżujący i powodujący uruchomienie się nożne, i megagroza – przegrany test Resilience oznacza atak serca – 3k6 ran na chest 🙂 Czyż nie zabawne?

Nadszedł czas na opis organizacji nekromanckich i zwalczających nekromantów – naprawdę niezły kawałek mięcha, do wykorzystania do montowania ekip ulubionych nekromanckich villain’ów 🙂 Jest ich z 10.

Na koniec dali scenariusz, dość rozbudowany, gdzie ma się do czynienia z brzydkim nekromantą.

Stajnia Runequesta znów udowodniła, że co jak co – ale na montowaniu dodatków się zna. Polecam każdemu miłośnikowi nekromancji i nekromantów, zwłaszcza grających na mechanice BRP, Runequesta, Legend. Z czystym sumieniem polecam bo warto wydać te 85 peelenów.

Informacje o mrufon

Ich komme aus Russland und liebe Kiefer.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Necromantic Arts

 1. Lourdes pisze:

  Ur article, “Necromantic Arts | Erpegowe refleksje by
  Mrufon” was very well worth commenting on! Just simply wanted to admit
  you did a very good work. Thanks -Mitch

 2. mrufon pisze:

  Not at all, it was pleasent to read such a good portion of letters 😉

 3. Angel/0A pisze:

  Chyba rozmawiasz z botem. Na Sieci jest sporo podobnych, pasujących do wszystkiego, komentarzy pod przeróżnymi blogaskami. Zdaje się, że przekaz podprogowy jest ukryty w profilu bota, choć nie wszystkie blogi (jak np. Twój) wyświetlają „stronę” rzekomego komentatora. Twój próbuje linkować do yahoo.com.

  Parę innych przykładów:
  http://tipsforthefirsttimemom.wordpress.com/
  http://www.fashionlollipop.com/vanessa-paradis-is-the-face-of-conscious-hm.html
  http://deepgreenresistancenewyork.wordpress.com/2012/05/23/dgr-new-york-on-pure-imagination-radio-prn-fm/

 4. mrufon pisze:

  Pewnie masz rację, jak już mi się zechcę to wejdę do panelu kontrolnego i to skasuję 🙂 Angel – jak ąpiele pod lodem? Dałeś się namówić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s