Hael core rules

Ave!

Nie pomyliłem się – „hael” nie „heal”. Co to jest? Co znowu wygrzebałem w przepastnych otchłaniach Drajw Sru? Wygrzebałem fantaziaka z wmontowanym silnikiem Ferrari Pinnacle ;), czyli Savage Worlds.

Czym jest Hael? Przed setkami lat orkowie i gnolle pokonały imperium ludzi i ich nieludzkich popleczników. Zwycięzcy podzielili między siebie świeżo wydarte ziemie – orkowie siedli na południu, gnolle na północy. Pomiędzy domenami jest dzika, skalista ziemia, w którą zepchnęli ludzi. Zepchnęli ich nie tylko dosłownie – dostało im się też na innej niwie – wpadli w otchłań barbarzyństwa. Niebywałe! Ludzie dzikusami a władcami dwóch potężnych imperiów orkowie i gnolle. Fantasy stanęło na głowie. To nie koniec, Dominium orków określono terminem „sorcerous”. Gnolle z kolei pielęgnują sztuki czy sztukę. W dziczy siedzą ludzie, halflingi i jacyś bliżej niesprecyzowani Kireni i walczą  o przetrwanie z napierającymi, odwiecznymi wrogami z obu stron. Ostatnio trochę nienawiść zelżała, zaczynają się jakoś neutralizować relacje. Ludzie wychodzą zza drzew, są w miastach orków i gnolli. Są i jacyś obcy – zwani Nuclarinami. Ich opis wieje grozą, dysponują niezłą technologią, nie bardzo jednak wiadomo skąd i po co są.

Ciekawe jest, że ludzcy barbarzyńcy dzierżą jakieś spore psychiczne moce (wzorowane na d20 Psihammerze). Są nowe przewagi i zawady, nowe moce.

Świat stoi na krawędzi drugiej wojny, przynoszą ją ci obcy. Za dużo tu enigmatycznych wzmianek rozbudzających tylko ciekawość. Jest i filmik na jutubie z 2-min. reklamą produktu. Przyznam, że zachęcili mnie do głębszego wejrzenia w treść pdf-a.

Informacje o mrufon

Ich komme aus Russland und liebe Kiefer.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s