Diadem RPG

Ave!

Przed dwoma dniami na naszym odpowiedniku kickstartera, czyli na „Polak potrafi” pojawił się ciekawy projekt. Zainteresowany wstępnie przez KFC uznałem za słuszne zapoznanie się z ofertą. Diadem RPG to klasyczny fantaziak ze znanymi skądinąd rasami grywalnymi, o prostej mechanice. Cechy opisane są schodkowo rosnącymi kostkami – k4, k6, k8, k10, etc. Znane z Savage Worlds czy Cortexa. Proste i dynamiczne. Nie wymaga wertowania setek stron podręcznika przy tworzeniu postaci i późniejszym jej serwisowaniu.

Świat składa się z kilku państw pozostających, jak przypuszczam, w większym lub mniejszym konflikcie. Państwa są zasiedlone głównie przez ludzi, elfów, krasnoludy i hobbitów. Znane, swojskie jak stary, zakurzony miś ze strychu. Słowem warte uwagi.

Kwota potrzebna do sfinalizowania dzieła to 3000 pln. Dużo dla jednego człowieka lecz niewiele biorąc pod uwagę zbiorczy wysiłek nawet ułamka fandomu niezadowolonego ze śmierci Kryształów Czasu. Zerknijcie, przeczytajcie i zastanówcie się czy nie warto rzucić paru grajcarów projektowi fanowskiemu IMO całkiem dobrze rokującemu.

Oto sznurek:

http://polakpotrafi.pl/projekt/diadem

Informacje o mrufon

Ich komme aus Russland und liebe Kiefer.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Diadem RPG

 1. KFC pisze:

  Start bardzo dobry, już prawie 1000 zebrane, oby tak dalej 🙂

 2. Andre pisze:

  Hej hej, dzięki za podzielenie się informacją! Początek zwykle jest dynamiczny, potem tempo zwalnia, gdy już wszyscy zdecydowani od razu wezmą udział. Jednak po 3 tygodniach nieustannie notujemy przychody – niemal nie ma dnia aby kiladziesiąt zł się nie pojawiło. Aktualnie mamy już ponad 2200 potwierdzonych wpłat, a deklaracji wsparcia jak widać zebraliśmy w sumie za 2615 zł !
  O ile nie będzie jakichś problemów z dłużej idącymi przelewami czy przekazami pocztowymi, to można powiedzieć, że projekt zyskał 90% wymaganego wsparcia w niewiele ponad połowę czasu 🙂

 3. mrufon pisze:

  No to dobrze, nie będzie nerwowego oczekiwania na końcu zbiórki 🙂

 4. 3000 przekroczone, 3500 także… co to będzie? Ile ostatecznie projekt zbierze funduszy, jakie niespodzianki zostaną odblokowane? Jeszcze ponad 5 dni oczekiwania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s